Christopher LeeI

Christopher Frank Carandini Lee

8,3
37 417 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Christopher Lee

Ilość filmów i projektów, w które się angazował jest powalająca. Nie ma drugiego takiego aktora. I naprawdę robi wrażenie, w ilu rzeczach się udzielał w tak podeszłym wieku (heavy metalowa płyta na gwiazdkę, gdy masz 90 lat? czemu nie). Dla jednych będzie Sarumanem, dla innych przeciwinikiem jamesa Bonda, a jeszcze innym będzie kojarzyć się z hrabią Dooku lub Draculą.
Na każdego przyjdzie czas, to jasne, ale jednej rzeczy mi szkoda - ten facet powinien dostać Oscara za zasługi dla kina. I tu nawet nie ma z czym dyskutowac. Facet trafił do księgi rekordów Guinessa pod wzgledem zagranych filmów. A i talentu mu nikt nie odmówi. To naprawdę przykre, że nie doczekał statuetki.

Metropholis

Chyba po raz pierwszy w życiu popłakałem się słysząc o śmierci jakiegoś aktora :( Nie zapominajcie, że Lee to nie tylko Wielka postać kina. Jego biografia jest tak barwna, że można by nią zapełnić kilka ludzkich żywotów i żaden nie byłby nudny.
Ehh chciałbym żeby dostał chociaż pośmiertnie Oscara. I z pewnością powstanie film biograficzny, przecież Ch. Lee swoim życiem dostarczył materiału na co najmniej trylogię :)

Metropholis

Wielka strata. Mój drugi ulubiony aktor (zaraz obok Morgana Freemana). Rest In Peace, Sir. You'll be aways great to me.

użytkownik usunięty
Metropholis

Jeszcze Eli Wallach , jeśli mówimy o angażowaniu się w duże ilości projektów na przestrzeni bardzo wielu lat.

Metropholis

Świetny aktor, ale na oscara zdecydowanie nie zasłużył, chyba że za całokształt twórczości. Miał wielką charyzmę, dzięki czemu nawet mała rola zapadała w pamięci, ale jego gra nie była nigdy oskarowa.

gggggrzegorz

Mówimy o Oscarze za całokształt, właśnie :)

Metropholis

Pięknie napisane, zwłaszcza zdanie tytułowe, wspaniale pasuje do dokoniań pana Lee.

Co do 'Oscara' to wspaniałość tej nagrody obecnie jest równa wspaniałości produktów apple. Sztucznie nadmuchany prestiż i wyjątkowość.

Metropholis

Bardzo dobrze napisane!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones