Christopher LeeI

Christopher Frank Carandini Lee

8,3
37 566 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Christopher Lee

Szkoda, że tacy aktorzy jak Christopher Lee, czy Johnny Depp nie mają jeszcze na koncie ani jednego Oscara. Natomiast tacy aktorzy, jak Tom Hanks (owszem dobry, ale czy jakiś wybitny?) mają ich aż dwa.

Sztuczny_rarytas

Zupełna racja. Już niedługo zapewne, Oscary będą dostawac podrzędne gwiazdki, "zrobione" tylko pod młodocianą ( i często bezgustną) publikę.

JustDepp

Ja też uważam, że Christopher Lee zasłużył na Oscara.
Innym wspaniałym aktorem bez Oscara jest Samuel L. Jackson.

MarcoK

Ja dodam DiCaprio.

MarcoK

Jackson jaką rolą zasłużył? Wszędzie gra tak samo ,praktycznie jest pozbawiony mimiki. A poza tym był kiedyś w komisji ,ale został wywalony po tym jak się przyznał ,ze nie ogląda w ogóle tych filmów. Wątpię by dostał.

Ottiss14

Samuel L. Jackson. Oglądałam naprawdę wiele filmów, z nim ani jednego. Co do DiCaprio... nie uważam by zasługiwał na Oscara szczerze powiedziawszy :)

Sztuczny_rarytas

Z Samulem L. Jacksonem widziałem 22 filmy.
Gra w bardzo różnorodnych produkcjach:
Pulp Fiction,
Star Wars,
Zakładnik
i wiele innych.

MarcoK

no i co.
zarowno dicaprio (dobry, ale jeszcze za młody, kiedys pewnie dostanie), jak i L Jackson nie zaslugują na oscara.
za to tom hanks owszem wybitna rola w forrescie gumpie i zasluzony oscar.

vorthess

Tom Hanks to także aktor wybitny. Zagrał świetnie w Forrescie Gumpie, Zielonej Mili, Filadelfii. Zasłużone Oscary.

MarcoK

Może dostaną za całokształt? Tylko, ze Lee ma już swoje lata

JustDepp

Tez się tego obawiam. Chyba na złość mu robią, bo to przecież genialny aktor

JustDepp

Bo ta publika wypełnia kina w 80 procentach i stąd takie właśnie mataczenie przy oskarach

użytkownik usunięty
Sztuczny_rarytas

Prawda zasługują na oskary.

Sztuczny_rarytas

Peter O'Toole, a z aktorek Glenn Close. Do tego takie ikony kina jak John Malkovich, Johnny Depp, John Travolta czy Tom Cruise.

Sztuczny_rarytas

Masz rację. A najgorsze że ma już trochę lat na karku i może poprostu nie doczekać.:( Jeszcze Depp dostanie. A Hanks jest również świetnym aktorem. Ale wiesz, teraz wszystko pod młodych. Lawrence, wcale nie świetna aktorka ma 23 lata i oscara, a taka Glenn Close 67 lat i żadnego oscara.

Lady_Eowyn

Racja.W dodatku Oscar doskonale podsumowałby jego karierę aktorską.To jakieś nieporozumienie,że tak świetny i sprawdzający się w wielu rolach aktor nie dostał dotąd żadnej,godnej jego talentowi nagrody.Smutne,że nie docenia się już tak dobrych aktorów...

piotr1655

Tak, smutne. Jeszcze gdyby była cała masa młodych zdolniachów jak 70 lat temu, że tyle aktorek/aktorów sie biło o rolę, ale większość była tak dobra, że nieważne, komu by dali, byłoby super, to bm zrozumiała tyle Oscarów dla mlodych osób. Ale teraz nikogo zdolnego z tych młodych nie wypatrzyłam. Niestety.

Sztuczny_rarytas

Lee nie ma nawet nominacji...Nie zdzwiłbym się gdyby dostał jakąś nomicja to od razu by zgarnoł oscara.Ale widać nie jest taki medialny aby dostać tą "zaszczytną szanse" ;/

użytkownik usunięty
Sztuczny_rarytas

Co do Christophera to się zgodzę, ale co do Johnny'ego to na pewno nie.

Chyba Depp już lepszy niż np. Lawrence;D

użytkownik usunięty
Lady_Eowyn

Dobre lata Deppa niestety już minęły. Gra teraz w szmatławych produkcjach, raczej już żadna rola Oscara mu nie przyniesie.

Możliwe, ostatnio nic z nim nie widziałam:)

W sumie to chyba racja

Sztuczny_rarytas

Racja. Szkoda, że ma tylko Złoty Popcorn, który nawet Radcliffe otrzymał. Ale taką listę moglibyśmy ciągnąć w nieskończoność. Depp akurat jest dość specyficzny i tu brak Oscara potrafię zrozumieć. A co do Lee - to jeden z naprawdę nielicznych aktorów, któremu udało się w takim stopniu zapisać w pamięci trzech pokoleń - podejrzewam że nie przeszkadza mu wcale brak statuetki. Planuje co zagrać na setne urodziny ;p

Sztuczny_rarytas

No, powinien dostać takiego jak Wajda za całokształt twórczości, toż to człowiek legenda i jeden z najlepszych aktorów wszechczasów. Warto zwrócić uwagę, jak różnorodne miał role: horrory, przygodówki, fantasy, sensacja. Człowiek orkiestra po prostu...

Sztuczny_rarytas

Moim zdaniem dlatego, że - co jest oczywistym idiotyzmem - Lee przez całą karierę był uważany za aktora kina rozrywkowego: fantastyki (fantasy, horroru, sci-fi), kryminału, sensacji ale nie "poważnego" kina oscarowego.

GG06

Co to niby znaczy "poważne" kino? Jakiś tendencyjny dramat czy romansidło?

GG06

Ale kino "oskarowe" właśnie zawiera również kino sf, rozrywkowe, komediowe itp! Jemu się naprawdę należy

Sztuczny_rarytas

Tom Hanks bije Deppa na głowę.

Sztuczny_rarytas

Ja nie biorę aż tak bardzo serio całego tego cyrku z Oscarami , jak aktor dobry to ludzie wiedzą i bez statuetek, aczkolwiek aktorzy przejmują się tym pewnie bardziej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones