PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=633630}

Nocny pociąg do Lizbony

Night Train to Lisbon
6,8 6 830
ocen
6,8 10 1 6830
Nocny pociąg do Lizbony
powrót do forum filmu Nocny pociąg do Lizbony

Historia tragiczna. W sumie niezbyt mnie zaciekawiła ale tylko dlatego, że nie lubię historii o wszelakich ruchach oporu. A odnośnie bohatera (autora książki), a raczej jej kobiety...To czy mi się wydaje czy wyglądało to tak, że ta kobieta najpierw zostawiła/zdradziła swojego chłopaka z nim. Niby "wielka miłość" jak mnie wywiezie za granicę, a tuż po jej przekroczeniu wyznała, iż nie może z nim być i poprosiła by ją gdzieś odwiózł. Facet - bo prawdziwie zakochany - to zrobił. Czyli reasumując puściła go bokiem mimo tego co mu zawdzięczała. Tak? Po prostu nagle się jej odwidziało.

ocenił(a) film na 7
BUNCH

Bo nie da się przewidzieć, co zrobi kobieta..

nexxen

To to akurat jest truizm :)

BUNCH

nie. mysle ze po prostu nie bylo pomyslu jak zaskoczyc odbiorce w tej historii.. to ktos wymyslil taki malo realny "myk".. mogl jeszcze wymyslic jej chorobe psychiczna i wtedy juz autor nie musi silic sie, wymyslac i tlumaczyc zachowan swoich bohaterow..

ocenił(a) film na 7
BUNCH

A mi się wydaje, że nie znali się dobrze przed wspólną ucieczką, byli po prostu zauroczeni. Spotykali się razem z innymi podczas zebrań ruchu oporu, Stefania odwiedzała Amadeo w przychodni ale wszystko to działo się na szybko, po cichu, ze świadomością niebezpieczeństwa (ze względów politycznych jak i odkrycia romansu przez innych). A jak spędzili ze sobą więcej czasu tylko we dwoje, dłużej porozmawiali okazało się, że mają zupełnie inne plany na życie. Wcześniej pewnie się nimi ze sobą nie podzielili. Co więcej, wydaje mi się że postaci wykreowane w filmie mają inną moralność niż wiele osób wypowiadających się na tym forum, w sowich działaniach kierowali się jeszcze rozumem oprócz emocji i dlatego upraszczając facet nie zostawił kobiety, z którą uciekł z kraju pośrodku niczego w nocy, zakochany czy nie :p

aanka23

Zgoda. Znakomity dojrzały komentarz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones