filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
KFF
2024
https://www.krakowfilmfestival.pl/
Krakowski Festiwal Filmowy
Data wręczenia nagród:
2 czerwca
Złoty Lajkonik
Nagroda dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego
wygrane
Drzewa milczą
(2024)
Agnieszka Zwiefka
Nagroda dla reżysera najlepszego filmu animowanego
wygrane
Innego końca nie będzie
(2024)
Piotr Milczarek
Nagroda dla reżysera najlepszego filmu dokumentalnego do 30 min
wygrane
Zupa z tygrysa
(2023)
Kacper Świtalski
Nagroda dla reżysera najlepszego filmu fabularnego do 30 minut
wygrane
Comme Des Cowboys
(2024)
Julia Sadowska
Udział w konkursie polskim
nominacje
Aha
(2024)
Paulina Jaklik
All My Fucking Superheroes
(2023)
Piotr Kabat
Codex
(2024)
Betina Bożek
Comme Des Cowboys
(2024)
Julia Sadowska
Cud
(2024)
Ewa Borysewicz
Dziewczynka do orzechów
(2023)
Michalina Musialik
Honey Bunny
(2024)
Gracjana Piechula
I nie mów o mnie wariat
(2024)
Dorota Skupniewicz
Igła
(2024)
Joseph Gross
Innego końca nie będzie
(2024)
Piotr Milczarek
Ja, potwór
(2024)
Zofia Tomalska
Ja, Rosiński
(2024)
Piotr Kielar
Jestem
(2024)
Cezary Orłowski
Jestem postacią fikcyjną
(2024)
Arkadiusz Bartosiak
Jesteś tu?
(2023)
Xawery Deskur
Joko
(2024)
Izabela Plucińska
Koka
(2024)
Aleksandr Tsymbaliuk
Końce i początki
(2024)
Klaudia Fortuniak
Lili
(2023)
Sylwia Rosak
Łódź podwodna
(2024)
Oliwia Zakrzewska
Mandala
(2023)
Mikołaj Janik
Nabu
(2023)
Joanna Rusinek
Obczyzna
(2024)
Piotr Wysocki
Plan Petera
(2024)
Grzegorz Pacek
Pomarańcza z Jaffy
(2023)
Mahommed Almughanni
Przez ciebie, po tobie
(2024)
Jędrzej Gorski
Putin's Playground
(2024)
Konrad Szołajski
Pył
(2024)
Paweł Chorzępa
Rok z życia kraju
(2024)
Tomasz Wolski
Siła oporu
(2024)
Elżbieta Benkowska
Słyszysz mnie?
(2024)
Magdalena Sienicka
Stymulanty & Empatogeny
(2024)
Mateusz Pacewicz
Szalona miłość
(2024)
Martyna Peszko
Tylko dzień i noc
(2024)
Grzegorz Brzozowski
W moich rękach
(2024)
Igor Kuna
Wszystko ma żyć
(2024)
Tetyana Dorodnitsyna
Zadłużeni
(2023)
Andrzej Danis
Ziemniaki
(2023)
Marcin Podolec
Zupa z tygrysa
(2023)
Kacper Świtalski
Wyróżnienie Jury
wygrane
Siła oporu
(2024)
Elżbieta Benkowska
Olga, aktorka i działaczka Solidarności, staje przed wyborem - albo wyda służbom przyjaciela, albo jej ojciec umrze.
Nagroda Specjalna w konkursie ogólnopolskim
Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych ufundowana przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych
wygrane
Wszystko ma żyć
(2024)
Anna Bławut-Mazurkiewicz
Nagroda im. Macieja Szumowskiego
wygrane
Tylko dzień i noc
(2024)
Grzegorz Brzozowski
Nagroda pod patronatem Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych
wygrane
Koka
(2024)
Aleksandr Tsymbaliuk
Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za najlepszy montaż
wygrane
Cud
(2024)
Aleksandra Rosset
Złoty Hejnał
Grand Prix - Najlepszy pełnometrażowy dokumentalny film muzyczyny
wygrane
Tako rzecze Peaches
(2024)
Judy Landkammer
,
Philipp Fussenegger
Udział w konkursie na najlepszy pełnometrażowy dokumentalny film muzyczyny
nominacje
Abebe - Pieśń motyla
(2023)
Rosie Jones
Berchidda Live
(2023)
Alessandro Rossi
,
Gianfranco Cabiddu
,
Michele Mellara
Don Lewis i The Live Electronic Orchestra
(2023)
Ned Augustenborg
Dziwna historia Jacksona C. Franka
(2023)
Damien Aimé Dupont
Joana Mallwitz - we własnym tempie
(2024)
Günter Atteln
Omar i Cedric
(2023)
Nicolas Jack Davies
Stay Homas. Zespół, który nie powinien istnieć
(2024)
Oriol Gispert
,
Nick Bolger
,
Ramon Balagué
Złoty Smok
Nagroda dla reżysera najlepszego filmu krótkometrażowego
wygrane
Wydra
(2023)
Akihito Izuhara
Udział w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych
nominacje
Abel
(2024)
Dekel Berenson
,
Paul Wesley
Autyzm o sobie
(2023)
Janet Harbord
Babylonia
(2024)
Duda Gambogi
Brzęczenie ziemi
(2023)
Greta Stocklassa
Cicha panorama
(2024)
Nicolas Piret
Cień świtu
(2024)
Olga Stalev
Czerwona Emma
(2023)
Macha Ovtchinnikova
Dezercja
(2023)
Emil Ahlhelm
,
Konradin Schuchter
Diamentowa piękność
(2023)
Anna Korom
Dobry umysł rośnie w ciernistych miejscach
(2024)
Katarína Gramatová
Don Benjamin
(2024)
Ivan Zahínos
Duma matki
(2024)
Shiva Krish
Ebrahim
(2024)
Elnaz Ghaderpour
,
Reza Gamini
Emilio Barreto: anioły i demony
(2024)
Cris Arana
Gdzie kończy się Rosja
(2024)
Oleksiy Radynski
Gotowy
(2023)
Eirini Vianelli
Ja, potwór
(2024)
Zofia Tomalska
Jak oskórować geparda?
(2024)
Meghan O'Shaughnessy
Jeniec
(2023)
Lika Nadir
Joko
(2024)
Izabela Plucińska
Kobieta z henny
(2023)
Isabel Herguera
Lepiej tą drogą
(2023)
Emanuel Pârvu
Łódź podwodna
(2024)
Oliwia Zakrzewska
Otwórz oczy
(2023)
Qi Zhang
Podręcznik dla rozwodników
(2023)
Peter Ghesquière
Pomarańcza z Jaffy
(2023)
Mahommed Almughanni
Ruchome góry
(2024)
Jessica Poon
Samochód, który wrócił znad morza
(2023)
Jadwiga Kowalska
San Isidro
(2023)
Katherine Bisquet
Suisunday
(2024)
Tal Menkes
Syndrom pustej kartki
(2024)
Jānis Ābele
,
Toms Skele
Ten osobliwy dzień
(2023)
Emília Ondriašová
Trzy ptaki
(2024)
Zarja Menart
W ósmym dniu
(2023)
Agathe Sénéchal
,
Alicia Massey
,
Flavie Carin
,
Théo Duhautois
,
Elise Debruyne
Wspomnienia ciemnej chmury
(2024)
Seung-hee Jung
Wypłacz mnie z piekła
(2023)
Chieh Yang
Wzloty i upadki włoskiego klubu piłkarskiego
(2023)
Giovanni Merlini
,
Francesco Bovara
Srebrny Smok
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Don Benjamin
(2024)
Ivan Zahínos
Najlepszy film animowany
wygrane
Wspomnienia ciemnej chmury
(2024)
Seung-hee Jung
Najlepszy film fabularny
wygrane
Diamentowa piękność
(2023)
Anna Korom
Nagroda Specjalna w konkursie międzynarodowym
Nagroda EFA dla Najlepszego Filmu Europejskiego
wygrane
Pomarańcza z Jaffy
(2023)
Mahommed Almughanni
Młody Palestyńczyk usiłuje przedostać się przez punkt kontrolny do matki, oczekującej go po izraelskiej stronie. Pomaga mu taksówkarz.
Nagroda FIPRESCI (Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych)
wygrane
Przechwycone
(2024)
Oksana Karpovych
Złoty Róg
Najlepszy reżyser filmu dokumentalnego
wygrane
O karawanie i psach
(2024)
Askold Kurov
Udział w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych
nominacje
1489
(2023)
Shoghakat Vardanyan
Baldiga - wyzwolone serce
(2024)
Markus Stein
Bracia Andersson
(2024)
Johanna Bernhardson
Drzewa milczą
(2024)
Agnieszka Zwiefka
Dziedzictwo
(2024)
Amy Toensing
,
Matt Moyer
Ewangelia wg Ciretty
(2023)
Caroline von der Tann
Gdzie jest Alicja?
(2024)
Isabela Tent
Monogamia
(2023)
Ohad Milstein
Przechwycone
(2024)
Oksana Karpovych
Rok z życia kraju
(2024)
Tomasz Wolski
Syn mułły
(2023)
Nahid Persson
Zniknąć bez śladu
(2024)
Arata Mori
,
Andreas Hartmann
Życie jest piękne
(2023)
Mohamed Jabaly
Srebrny Róg
Dla reżysera filmu o tematyce społecznej
wygrane
Przechwycone
(2024)
Oksana Karpovych
Dla reżysera filmu o wysokich walorach artystycznych
wygrane
Rok z życia kraju
(2024)
Tomasz Wolski
Wyróżnienie Specjalne w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych
Zdobywca
wygrane
Drzewa milczą
(2024)
Agnieszka Zwiefka
Nagroda Jury Studenckiego
Zdobywca
wygrane
Omar i Cedric
(2023)
Nicolas Jack Davies
Nagroda Publiczności
Zdobywca
wygrane
Wszystko ma żyć
(2024)
Tetyana Dorodnitsyna
Nagroda Specjalna w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych
Nagroda Międzynarodowej Federacji Klubów Filmowych (FICC) - Don Kichot
wygrane
Brzęczenie ziemi
(2023)
Greta Stocklassa
Nagroda Międzynarodowej Federacji Klubów Filmowych (FICC) - wyróżnienie
wygrane
W ósmym dniu
(2023)
Agathe Sénéchal
,
Alicia Massey
,
Flavie Carin
,
Théo Duhautois
,
Elise Debruyne
Smok Smoków
Zdobywca
wygrane
[Jacek Petrycki]
Jacek Petrycki
[Godfrey Reggio]
Godfrey Reggio
Wyróżnieni w roku 2024
Przechwycone
(
2/3
)
Drzewa milczą
(
2/3
)
Wszystko ma żyć
(
2/3
)
Rok z życia kraju
(
1/3
)
Pomarańcza z Jaffy
(
1/3
)
Omar i Cedric
(
1/2
)
Comme Des Cowboys
(
1/2
)
Zupa z tygrysa
(
1/2
)
Innego końca nie będzie
(
1/2
)
Koka
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.